Juridiniai asmenys

Reikalingi dokumentai:

  • JAR išrašas (ne senesnis nei 6 mėn.)

Jei neturite el. parašo kreipkitės info@moq.lt.

Rinktis

Fiziniai asmenys, turintys veiklos liudijimus

Reikalingi dokumentai:

  • Verslo liudijimas arba individualios veiklos pažyma

Jei neturite el. parašo kreipkitės info@moq.lt.

Rinktis

Užklausos forma

Laukas privalomas
Laukas privalomas
Laukas privalomas
Laukas privalomas
Laukas privalomas

Pažymėdama(s) langelį, sutinku gauti UAB „Mobilieji mokėjimai“ pasiūlymus apie UAB „Mobilieji mokėjimai“ paslaugas ir leisti teirautis mano nuomonės apie tokias paslaugas el. paštu ir/ar telefonu. Šio Jūsų sutikimo pagrindu tvarkysime Jūsų pateiktus asmens duomenis, o pasiūlymus Jums galėsime siųsti iki kol atšauksite šį sutikimą. Atšaukti sutikimą bet kada galite pranešdami apie sutikimo atšaukimą info@moq.lt. Galite nesutikti gauti UAB „Mobilieji mokėjimai“ pasiūlymų. Visos sutikimo sąlygos ir informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą bei teises – čia.

Ačiū, kad užsisakėte!

Dabar belieka sulaukti geriausių mūsų pasiūlymų.

Uždaryti

Ačiū

Jūsų užklausa gauta ir su jumis bus susisiekta.

Uždaryti

Kas ketvirtas „MoQ“ atsiskaitymas telefonu – iš operatoriaus sąskaitos

2019-04-05

Pritrūkus pinigų iki algos gyventojai prekybininkų kasose traukia iš kišenės išmanųjį telefoną bei už maistą, kavą, degalus ar kosmetiką moka ryšio operatoriaus suteiktomis lėšomis, rodo pirmojo ketvirčio atsiskaitymų su „MoQ“ programėle duomenys. Skaičiuojama, vidutiniškai kas ketvirtam mokėjimui telefonu naudojamas atidėtas mokėjimas, kuris vėliau padengiamas su sąskaita už ryšį.    

„Keletą mėnesių iš eilės stebime pasikartojančią pirkėjų elgseną – atlyginimų dienoms artėjant, padažnėja mokėjimai ne savo, o ryšio operatoriaus lėšomis. Tai ypač jaučiama pirmąją mėnesio savaitę, kai pirkinių iš atidėto mokėjimo skaičius išauga maždaug penktadaliu. Dalį pirkėjų atsiskaityti operatoriaus lėšomis skatina aplinkybės, paprastai kalbant, pritrūksta pinigų. Tačiau yra kita dalis pirkėjų, jiems tiesiog patogiau dengti kitas savo išlaidas kartu su operatoriaus atsiųsta sąskaita už ryšio paslaugas”, – teigia Monika Rimkūnaitė-Bložė, trijų mobiliojo ryšio bendrovių –  „Bitė Lietuva“, „Tele2“ ir „Telia Lietuva“ – plėtojamos programėlės „MoQ“ vadovė.

Per pirmąjį ketvirtį atidėto mokėjimo proporcija didžiausia buvo degalinių tinkle „Viada“, kuriame per 35% atsiskaitymų programėle atlikta naudojant ryšio operatoriaus lėšas. Prekybos tinkle „Rimi“ mokėjimų operatorių lėšomis dalis sudarė 27%. Kava irgi ne išimtis. Už kavą operatoriaus pinigais sumoka maždaug kas penktas, atsiskaitęs ryšio operatorių plėtojama programėle.

„Panašu, kad dalis mūsų pirkėjų atidėtą mokėjimą su programėle vertina kaip papildomą patogumą – už pirkinius parduotuvėje jie sumoka išmaniuoju telefonu operatorių sąskaita, o pastarąją apmoka su ateinančio mėnesio sąskaita už ryšį. Didėja ir bendras atsiskaitymų su „MoQ” skaičius – kovo mėnesį, palyginti su vasariu, jų padaugėjo dvigubai”, – sako „Rimi“  viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė.

Sąskaitą moka iš operatoriaus sąskaitos

Buvo pastebėtas įdomus faktas: daugiau nei dešimtadalis ryšio operatorių sąskaitų su programėle taip pat apmokamos iš ryšio operatoriaus lėšų.

„Tokia operatorių klientų elgsena indikuoja norą mėnesiui nukelti sąskaitos apmokėjimą ir už mėnesio vienu ypu padengti dviejų mėnesių sąskaitas už ryšį,  – paaiškina „MoQ“ vadovė. – Buvo truputį netikėta, kad operatoriaus lėšų naudotojo paveikslas neapsiriboja Z kartos atstovais. Priešingai – net 27% mokėjimų internete telefonu, kuriuos atliko amžiaus grupė „plius 40“, naudoti operatoriaus pinigai. Fizinėse prekybos vietose – parduotuvėse, kavinėse, degalinėse ir panašiai – šios amžiaus grupės pirkiniai už operatoriaus lėšas sudarė 23% visų apsipirkimu atsiskaitant telefonu“.

„MoQ“ duomenimis, vyrai atsiskaitymams telefonu dažniau naudoja operatoriaus lėšas nei moterys – vyrų mokėjimai iš operatoriaus pinigų sudaro 66% atsiskaitymų telefonu, o moterų – 34%. Kita vertus, moterys gerokai aktyviau už vyrus operatoriaus lėšomis naudojasi, pirkdamos kosmetiką bei bilietus į renginius.

„MoQ“ registruotų naudotojų skaičius viršija 80 tūkst., gerokai daugiau gyventojų programėlę turi savo telefonuose. Atsiskaitymas su „MoQ“ atliekamas, nuskenavus prekybos vietoje ar interneto parduotuvėje sugeneruotą QR kodą.

Mokėjimus telefonu su programėle priima parduotuvės „Rimi“, degalinių tinklas „Viada“, kavinių tinklai „Caffeine“, „Hurracan“, „Caif Cafe“, „Vero Cafe“, kavinės, picerijos, knygynai, sporto klubai, mobiliojo ryšio operatoriai ir kitos vietos – iš viso beveik 1500 fizinių atsiskaitymo vietų ir per 95% lietuviškų interneto parduotuvių bei savitarnos svetainių.

###

Įmonė „Mobilieji mokėjimai“ lygiomis dalimis priklauso mobiliojo ryšio operatoriams „Bitė Lietuva“, „Tele2“  ir „Telia Lietuva“. Lietuvos bankas bendrovei „Mobilieji mokėjimai“ yra suteikęs elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją, reikalingą vykdyti su mobiliaisiais mokėjimais susijusią veiklą. Mobiliojo ryšio operatoriai yra gavę Europos Komisijos leidimą kartu kurti bendrą mobiliųjų mokėjimų paslaugos teikimo platformą.